Garanti

GARANTİ NEDİR VE FIAT GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?

Arac garantisi TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından teslim edildiği tarihten itibaren 3 Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse, Ducato, Egea model araçlar hariç) tüm mekanik aksamı üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.

 

DUCATO model ticari araçların tüm mekanik aksamı 2 yıl (Sınırsız km) , EGEA model araçların tüm mekanik aksamı 3 yıl 60.000 km yasal garanti süresini takip eden 4. ve/veya 5. yıl veya toplam 100.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa), TOFAŞ Yetkili Servislerinde Uzatılmış Onarım Güvencesi hizmeti ile üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.

Akü garanti süresi2 Yıl süreli, tekerlek lastiklerinin garanti süresi ise 2 yıl veya 1,6mm diş derinliği (hangisi önce dolarsa) ile sınırlıdır.

Araç Garantisi çok daha uzun süreli Pas Garantisi ve Boya Garantisini de içerir. Boya Garantisi araç gövdelerinde imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı aracınızın teslim tarihinden itibaren 3 yıl güvence sunar. Pas Garantisi ile korozyona karşı aracınız 8 yıl güvencededir.

Fiat yetkili servislerinde yaptırdığınız ve bedelini ödediğiniz işçilikler, kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onarımı yapan yetkili servisin garantisi altındadır. Aracınızın onarımında kullanılan Fiat yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca garanti altındadır.

GARANTİ ŞARTLARI VE UYGULAMA (KULLANIM ÖMÜRLÜ PARÇALAR VE SARF MALZEMELER GİBİ)

Garantiden yararlanmak için periyodik bakımların zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması gerekir. Fiat Yetkili Servisleri dışında yaptıracağınız bakım ve onarımlarda eksiklik veya hata olursa, bu eksik veya hatalı yapılan işin sonucunda yaşanabilecek arızaların araç garantisi kapsamına girmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Kullanıcı el kitabında belirtilen herhangi bir sarf malzemesi ve değişim işçilik saat ücreti (benzin, yağ, filtreler, cam silecek süpürgesi vb.), hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları, hatalı veya kirli yağ, antifiriz, hidrolik vb. kullanılmasından doğabilecek arızalar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

Lastikler, debriyaj baskı ve balatası, amortisörler, fren balataları ve diskleri, kayışlar, rotbaşı-rotil, salıncak burcu, rulmanlar vb. parçalar normal kullanım sonucu eskiyen, aşınan, yıpranan veya ömrünü tamamlayan parçalardır. Periyodik bakımlar esnasında yenileri ile değişim ve onarım işlemlerinin yapılması öngörülür. Bu periyodlarda değişimi yapılmayan parçalar araç garantisi kapsamı dışında değerlendirilir.

Sosyal Medyada Yön Otomotivi Takip Edin!